Geoblog.pl    zuzkakom    Podróże    Kolumbia Colombia Колумбия    top 10 dziwactw

top 10 dziwactw

Kolumbia
Kolumbia, Cartagena

Niektóre są zapewne tylko świadectwem mojej ignorancji.
Kolejność przypadkowa, poza moim absolutnym nr 1 ;)

- gra w domino na pieniądze
- zamiłowanie do mokasynów (i różnokolorowych skarpetek)
- woda w workach (od 300ml do 5l)
- noszenie misek, kartonów itp.na głowie
- płyn do mycia naczyń w kostkach (czyli nie-płyn)
- lenistwo (to na wybrzeżu), osiągające niewyobrażalne rozmiary; ludzie siedzą całymi dniami w bujanych fotelach i... się bujają (Pavla kiedyś o 3 w nocy natknęła się w salonie na pana domu siedzącego w fotelu...)
- powitania - to jest rytuał: jak leci?, jak się masz?, wszystko ok?, co słychać? itp. itd.
- dziwne upodobanie do piosenki Red red wine; generalnie nie słychać dużo muzyki anglojęzycznej, ale ten staroć znają wszyscy i ciągle się przewija w tle
- Polskę kojarzą z papieżem i ... Pudzianowskim (aj!)
- wszechobecne mundury i mundurki we wszystkich kolorach tęczy (mundurki szkolne z podkolanówkami w Cartagenie? ciekawy pomysł...)
nr 1: rzucanie makaronem o ścianę, aby sprawdzić czy się dobrze ugotował (popłakałam się ze śmiechu jak to pierwszy raz zobaczyłam :)

Swierszcz
Swierszcz - 2011-06-18 09:21
Witam!

Dobre z tym makaronem - wypróbuję!

Dorzucam jeszcze kamizelki odblaskowe z nr-ami rejestracyjnymi i coś, czego najwięcej w Bogocie - Kamizelki z napisem minutos (z odpowiednią sumą) na gostkach i gościarach z dziesiątkami telefonów komórkowych przypiętych na długich łańcuszkach (takie mobilne budki telefoniczne).

A z tym lenistwem, to uważaj! To niebezpieczna i zaraźliwa "choroba karaibska", która saje powikłania nawet po powrocie do polski ;-)

Powodzenia!

Hime
Hime - 2011-06-19 22:42
Makaron - dla mnie bomba:P Tylko od razu przypomniałam sobie Twoje pierwsze zdjęcia wnętrz kolumbijskich... pewnie makaron wraca "przyprawiony" ;)
A o takim lenistwie, to teraz marzę! Chociaż pan domu musiał być przerażający.. Chyba bym umarła na zawał;)
Buziaczki :*
P.S. Dziękuję za życzonka :* Jutro odpiszę na maila( mam teraz lack of time niestety;/)

Marek.
Marek. - 2011-06-20 09:49
Woda w w woreczkach bywała za komuny, na plażach.Lenistwo to nic nowego- ławka przed wiejskim sklepem i grupa koneserów tanich napojów alkoholowych, potrafiąca siedzieć godzinami w oczekiwaniu np na sponsora.Nawet żniwa na nich nie zrobią wrażenia.Wersja miejska to brama, albo murek lub trzepak.

zuzkakom
Zuzanna Komuda